| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 3 / 3
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Učno okolje, ki omogoča kakovostno samostojno učenje
Milena Kerndl, 2010, review article

Abstract: V ospredju poučevanja v sodobni šoli ni več oddelek učencev, temveč učeča se skupnost. Učitelj ustvarja učne situacije, v katerih dodeli učencem avtentične naloge, ki jim pomenijo učni izziv, obenem pa spodbujajo notranjo motivacijo. Učiteljeva vloga se je iz edinega vira informacij spremenila v usmerjevalca, svetovalca, spodbujevalca, vodnika, inštruktorja, poslušalca, moderatorja, organizatorja ... Učitelj ni le strokovnjak na vsebinskem področju, temveč tudi opazovalec, ki ima veliko znanja o medsebojnih odnosih, da lahko učni proces fleksibilno prilagaja zmožnostim, potrebam in interesom učencev. Ob uporabi aktivnih metod naj bo učitelj pozoren na to, da le-te ne postanejo same sebi namen. Premišljeno naj izbira in povezuje metode/strategije (in ustvarja tako učno okolje), ki bodo optimalno pripeljale do zastavljenih ciljev (izobraževalnih, funkcionalnih in vzgojnih). V prispevku je v prvem delu najprej zapisanih nekaj teoretičnih izhodišč o sodobnem pouku, ki jim sledi uporaba pri pouku slovenščine na primeru obravnave humoreske.
Keywords: spodbudno učno okolje, tradicionalni pouk, konstruktivizem, aktivne metode in oblike dela, strategija VŽN, sodelovalno učenje, igra vlog, metoda šestih klobukov, problemski pouk, diferenciacija, individualizacija, humoreska
Published in DKUM: 10.10.2017; Views: 2731; Downloads: 645
.pdf Full text (100,16 KB)
This document has many files! More...

2.
IZBOR DEL IZ ZBIRKE SKLADBE ZA FLAVTO ZA NIŽJO STOPNJO GLASBENE ŠOLE
Antonija Germ, 2014, undergraduate thesis

Abstract: Diplomsko delo je sestavljeno iz teoretičnega dela in praktičnega dela (diplomskega nastopa). Teoretični del je sestavljen iz treh delov. V prvem delu teoretične diplomske naloge je na kratko predstavljena zbirka Skladbe za flavto in življenje avtorjev. V drugem delu so predstavljeni življenjepisi skladateljev Modesta Mussorgskega, Antonina Dvoraka, Mauricea Ravela in Wilhelma Albrechta Otta Poppa; njihovo glasbeno izobraževanje in slog, kompozicijska tehnika in obseg dela. V zadnjem delu diplomske naloge pa so interpretativno analizirana izbrana dela zbirke Skladbe za flavto: Gopak (Modest Mussorgsky), Humoreska (Antonin Dvorak), Habanera (Maurice Ravel), Ruski ciganski ples in Slavčkova serenada (Wilhelm Popp).
Keywords: flavta, Modest Mussorgsky, Antonin Dvorak, Maurice Ravel, Wilhelm Popp, Gopak, Humoreska, Habanera, Ruski ciganski ples, Slavčkova serenada.
Published in DKUM: 19.06.2014; Views: 2266; Downloads: 196
.pdf Full text (3,23 MB)

3.
Proza Toneta Partljiča
Jasna Ledinek, 2009, undergraduate thesis

Abstract: Pričujoče diplomsko delo obravnava prozna dela Toneta Partljiča, ki niso namenjena mladini, ter podaja biografijo in bibliografijo omenjenega avtorja. Prozna dela so najprej razvrščena glede na literarno zvrst, nato sistematično analizirana, pri čemer so upoštevani zunanja zgradba, snov, fabula/fabule, tema/teme, motivi, literarne osebe, literarni čas, literarni prostor, pripovedovalec, jezik in slog. Pri obravnavi so bili uporabljeni deskriptivna metoda, komparativna metoda, metoda analize in sinteze ter primarni, sekundarni in terciarni viri. Med literarnimi zvrstmi proze Toneta Partljiča so zastopani roman, novela, črtica, humoreska in satira. Snov je pri večini proznih del vzeta tudi iz avtorjevih doživetij in doživljanj, zato je pogosto opazna pisateljeva avtobiografičnost. Slog obravnavanih proznih del je realističen, ponekod tudi satiričen. V kratkoproznih zvrsteh so pogoste prvine naturalizma. Prepoznavna značilnost Partljičeve proze je humor, saj je prisoten v skoraj vseh obravnavanih proznih delih.
Keywords: roman, novela, črtica, humoreska, satira
Published in DKUM: 13.08.2009; Views: 4082; Downloads: 564
.pdf Full text (1,34 MB)

Search done in 0.04 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica