| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 9 / 9
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Sistem za HiL testiranje avtomobilskih krmilnih enot : magistrsko delo
Danijel Radočaj, 2018, master's thesis

Abstract: Magistrsko delo je zasnovano na sistemu za HiL (ang. Hardware-in-the-Loop) testiranje. HiL je razvojna metoda, ki se uporablja za testiranje sistemov v realnem času. Uporabljena je v več aplikacijah z namenom nadomeščanja konkretnega realnega prototipa in njegove strojne opreme z emulatorjem. V tem primeru predstavlja emulator mikrokrmilnik s svojo periferno strojno opremo. Sistem, ki ga preizkušamo, je avtomobilska krmilna enota oz. ECU. Izveden je na mikrokrmilniškem razvojnem sistemu Texas Instruments TMS320F28377s. Programska oprema je razvita v programskem paketu Matlab/Simulink. Izdelan in predstavljen je prototip naprave za HiL testiranje. Prikazani so rezultati simulacij, za različna stanja obratovanja izbranih avtomobilskih sistemov.
Keywords: hardware-in-the-loop, testiranje krmilnih enot, ECU, Matlab/Simulink, realni čas, mikrokrmilnik
Published in DKUM: 09.01.2019; Views: 1007; Downloads: 115
.pdf Full text (8,80 MB)

2.
Development of the Next Generation Open Hardware 3D Printer Troublemaker
Blaž Bratuš, 2015, undergraduate thesis

Abstract: The development of the next generation of 3D printer Troublemaker is described in this project. Since their first development Troublemakers have been in operation for more than a year and we have decided that some design features should be improved. All the design features and parts of the original Troublemaker had to be evaluated and improved or replaced if necessary. All the 3D modelling was done parametrically in SolidWorks. The Troublemaker 3D printer has open-source hardware design and all the documentation will be freely available to anyone.
Keywords: development, 3D printer, Troublemaker, additive manufacturing, 3D printing, open source, open hardware
Published in DKUM: 27.10.2015; Views: 2154; Downloads: 131
.pdf Full text (3,70 MB)

3.
Ergonomic aspects of implementing computer technology into schools
Samo Fošnarič, Uroš Drnovšek, 2009, review article

Abstract: This paper addresses the issue of implementing computer technology into educational settings from an ergonomic point of view. On the basis of some latest findings in ergonomics and computer science we construct a model of ergonomic implementation of computer technology into schools and highlight some areas that still need researchers' attention in the future. We also present a review of certain findings and polemics in the fields of computerized classroom environment, ergonomic use of computers and ergonomic aspects of computer hardware and software.
Keywords: education, ergonomics, computer hardware, computer software
Published in DKUM: 07.06.2012; Views: 1287; Downloads: 32
URL Link to full text

4.
5.
6.
7.
MANAGEMENT VARNOSTI INFORMACIJSKIH TEHNOLOGIJ
Peter Zorman, 2009, undergraduate thesis

Abstract: Diplomsko dela obsega področje managementa varnosti informacijskih tehnologij, politiko varnosti, pomembnejše standarde na področju varnosti informacijskih tehnologij, presoje ali audite informacijskih sistemov in tehnologije ter praktični primer uvedbe varnosti informacijske tehnologije v podjetju Cablex – M d.o.o. Management varnosti informacijskih tehnologij proučuje slabosti in nevarnosti sistemov informacijske tehnologije, predvsem z ugotavljanjem groženj, rizikov in možnih protiukrepov. Obsega management varnosti, ki poda možne pristope k proučevanju problematike varnosti informacijskih tehnologij in ustrezne ukrepe, in management katastrof, ki opredeljuje pristop organizacije do morebitnih nepredvidljivih naravnih katastrof in terorističnih napadov. Pomeni načrtovanje ponovnega zagona poslovanja, ponovne nabave izgubljene opreme in krizno organizacijo. Politika varnosti obsega predvsem vsebino, ki jo politika proučuje, to so na primer standardi nadzora dostopov, odgovornosti, nadzor in sledenje, načrt bodočega poslovanja in drugo. Poleg tega nadrobneje opisujemo proces načrtovanja za politiko in različne pristope k politiki kot klasifikacijo politik na regulativne, svetovalne in informativne. Kot pomembnejši standard na področju varnosti informacijske tehnologije je izpostavljen in opisan mednarodni standard ISO 17799 in družina mednarodnih standardov ISO 24000, ki pa so še vedno v procesu nastajanja. Kot kontrolni mehanizem in predvsem pri začetnem analiziranju organizacije ob uvajanju managementa varnosti informacijskih tehnologij opisujemo audite ali presoje informacijskih sistemov in tehnologij. Poglavje obsega vrste auditov in auditorjev, sam proces izvajanja in vire informacij za izdelavo končnih poročil. Kot praktični primer navajamo ukrepe, ki jih je sprejelo podjetje Cablex – M d.o.o. s proučevanjem njihove varnosti informacijske tehnologije, dokumentirane s predpisi in pravilniki.
Keywords: Informacijski sistemi – so sestavljeni iz informacijske tehnologije, procesov in ljudi. So celota sestavin, ki zagotavljajo vse podatke, informacije in povezave med temi sestavinami v organizaciji in njenem okolju. Informacijska tehnologija - so sredstva in vedenje o obravnavanju podatkov: o zbiranju, obdelovanju, hranjenju, posredovanju ter prenašanju podatkov in o oblikovanju informacij. Vključuje računalnike, telekomunikacije, software, hardware, … Management varnosti informacijskih tehnologij
Published in DKUM: 02.07.2009; Views: 3245; Downloads: 202
.pdf Full text (778,53 KB)

8.
9.
Search done in 0.17 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica