| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 2 / 2
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Napredne tehnologije za multifaktorsko avtentikacijo : diplomsko delo
Mihael Ocvirk, 2020, undergraduate thesis

Abstract: Zaradi pogostih napadov na informacijske sisteme v podjetjih prihaja do ogromnih finančnih škod. Pogledali si bomo, kako prepoznamo tovrstne napade in kako se zavarujemo pred njimi. V nadaljevanju naloge se bomo osredotočili na rešitev, ki nas v večini primerov zavaruje pred tovrstnimi napadi, to je implementacija dvofaktorske avtentikacije v informacijski sistem. V diplomskem delu bomo predstavili, kako enostavno je v dve različni aplikaciji implementirati strežnik za dvofaktorsko avtentikacijo. Na koncu bomo podali razlike med posameznimi rešitvami.
Keywords: dvofaktorska avtentikacija, multifaktorska avtentikacija, yubikey, aplikacija C#, spletna aplikacija
Published in DKUM: 04.11.2020; Views: 1088; Downloads: 85
.pdf Full text (1,38 MB)

2.
Mobilne naprave in dvofaktorska avtentikacija : diplomsko delo visokošolskega študijskega programa Informacijska varnost
Edi Belca, 2020, undergraduate thesis

Abstract: Vrata v našo spletno identiteto in elektronski svet, ki smo ga deležni vsak dan, so mnogokrat pomanjkljivo varovana, včasih celo z geslom, ki ga uporabljamo povsod, ker si ga tako lažje zapomnimo. Gesla so bila mnogo let edini varnostni mehanizem za povprečnega uporabnika, izjeme so bile v poslovnem svetu z bolj kompleksnimi mehanizmi. Najboljša rešitev je bila uporabljati daljša, čim bolj nesmiselna in neobičajna gesla, jih redno menjavati in povsod uporabiti drugačno geslo, kar bi ugibanje in prisilno vdiranje čim bolj otežilo ali pa celo onemogočilo. Kljub temu vsako leto še vedno ukradejo več sto milijonov gesel, ne glede na to, kako dolga in kompleksna so. S prihodom pametnih mobilnih naprav se je pojavila nova oblika zagotavljanja spletne varnosti, ki sicer ne zamenja tradicionalnih gesel, kot jih poznamo, vendar jih močno razbremeni in poveča njihovo varnost. Naenkrat je dvofaktorska avtentikacija postala dostopna vsakomur. Ne potrebujemo več dodatnih, dragih naprav v žepu, ki veljajo kot ključ v naše spletno življenje. Ta ključ so med drugim postali kar telefoni. S pomočjo deskriptivne metode analize znanstvenih in javnih virov smo ugotovili, katere metode dvofaktorske avtentikacije so trenutno v uporabi, kakšne so njihove značilnosti in kaj pomenijo za varnost uporabnikov. Sprašujemo pa se, koliko ljudje uporabljajo te nove možnosti. S pomočjo kvantitativnega raziskovanja smo ugotovili, koliko Slovenci posegajo po dvofaktorski avtentikaciji, katere metode so že uporabljali ali pa jih uporabljajo in kakšno je resnično stanje varnosti, ko uporabniške račune varujemo z dodatnim faktorjem.
Keywords: diplomske naloge, dvofaktorska avtentikacija, pametni telefoni, informacijska varnost, varnost uporabnikov
Published in DKUM: 14.09.2020; Views: 1293; Downloads: 161
.pdf Full text (1,71 MB)

Search done in 0.09 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica