| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 5 / 5
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Merjenje in obvladovanje kompleksnosti diagramov poslovnih procesov
Blaž Cegnar, 2015, master's thesis

Abstract: Namen magistrskega dela je bil ustvariti pregled nad področjem merjenja in obvladovanja kompleksnosti v diagramih poslovnih procesov. Tako smo s sistematičnim pregledom literature identificirali 43 ustreznih raziskav, s pomočjo katerih smo zbrali in opisali 65 metrik kompleksnosti in številna priporočila za zmanjševanje kompleksnosti diagramov. Zbirka metrik in dobrih praks je lahko v pomoč snovalcem diagramov pri ugotavljanju in zagotavljanju njihove kakovosti na splošno, pa tudi pri merjenju in izboljševanju specifičnih vidikov kompleksnosti diagramov. V nadaljevanju bi bilo smiselno raziskavo dopolniti s točnejšimi podatki o validiranosti in praktični uporabnosti posameznih metrik, z dodatnim pregledom literature za vsako izmed njih.
Keywords: diagram procesa, merjenje kompleksnosti, metrike, sistematični pregled literature
Published in DKUM: 22.10.2015; Views: 1175; Downloads: 207
.pdf Full text (2,60 MB)

2.
PRENOVA PROCESA INTERNIH PRESOJ V PODJETJU ISKRA ISD D.D.
Aleš Lončar, 2012, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu je podan teoretični opis internih presoj. Kot vzorčni primer je opisan proces notranjih presoj v podjetju Iskra ISD, d. d. Predstavljena je analiza obstoječega procesa, na podlagi katere so predlagane nekatere spremembe oziroma izboljšave le-tega. Analiza obstoječega stanja je bila izvedena s pomočjo intervjujev akterjev v procesu notranjih presoj. Pri analizi procesa smo ugotovili, da se veliko časa izgublja z izvajanjem aktivnosti, ki ne doprinesejo vrednosti procesu izvajanja notranjih presoj. V zaključku smo predstavili dejanske izboljšave, ki so bile dosežene s prenovo procesa. Za vsako izboljšavo smo podali tudi okvirne prihranke časa.
Keywords: prenova procesov, poslovni proces, proces interne presoje, diagram procesa presoje
Published in DKUM: 13.11.2012; Views: 1898; Downloads: 288
.pdf Full text (999,34 KB)

3.
METODE INFORMACIJSKE PRENOVE POSLOVNIH PROCESOV
David Marsič, 2012, undergraduate thesis

Abstract: Za obvladovanje prenove poslovanja ni več zadostna funkcijska organizacija, temveč je potrebno preiti na procesno orientiranost. Razlogov za obvladovanje lastne informatizacije je veliko zaradi novih poslovnih priložnosti, ki se v globalnem in pa lokalnem prostoru pojavljajo. Cilji vsakršne prenove morajo biti skladni s strateško usmeritvijo, ki zagotavlja obstojnost uvedenih sprememb. Informacijsko prenovo poslovanja je potrebno najprej obvladovati na procesnem nivoju. Z medpodjetniško primerjavo in metodami za ustvarjalno reševanje problemov se lahko razmeroma hitro pripravi pobude za prenovo. Učinkovito upravljanje kakovosti procesov je prava smer in pogoj za doseganje poslovne odličnosti ter posledično uspeha. Informacijska prenova poslovnih procesov se v prvi vrsti izvaja z modeliranjem procesov. To je oblika grafične uprizoritve procesov, ki jo spremlja podroben opis lastnosti procesa. Danes je na voljo veliko orodij in tehnik za modeliranje procesov. Informacijska prenova je postala donosen posel za razvijalce informacijskih rešitev, strokovnjake in raziskovalce. Celovite informacijske rešitve so očiten dokaz, da se meje razumevanja ciljne skupine razvijalcev informacijskih rešitev majejo.
Keywords: Avtomatizacija, brainstorming, benchmarking, celovita informacijska rešitev, diagram poteka procesa, diagram toka podatkov, histogram, informacijska arhitektura, informatizacija, kaizen, management celovite kakovosti, modeliranje procesov, podatkovna skladišča, podatkovno rudarjenje, poslovni proces, poslovno-procesna usmerjenost, procesni management, reinženiring, shema procesa, sprotna analitična obdelava, strateški informacijski sistem
Published in DKUM: 01.06.2012; Views: 3507; Downloads: 402
.pdf Full text (1,06 MB)

4.
Fazni model prevzema novih izdelkov v serijsko proizvodnjo
Andrej Vehar, 2010, undergraduate thesis

Abstract: Glede na zahteve trga po kratkem času, ki poteče od povpraševanja, pa do tekoče — nemotene serijske proizvodnje, mora biti prehod iz faze razvoja, testiranj na redno serijo čim krajši in s čim manj zapleti. V ta namen je bil razvit model faznega prevzema novih izdelkov v serijsko proizvodnjo. Projekt vzpostavitve omenjenega modela je v projektni bazi zaveden kot organizacijski projekt, kar pomeni, da projekt ne daje direktnih prihrankov, se pa zavedamo, da s pomočjo omenjenega modela lahko prihranimo marsikatero uro, popravilo orodja, zmanjšamo izmet ob serijskem zagonu, znižamo motnje proizvodnje, ter tako doprinesemo tudi k zniževanju stroškov precej več, kot bi sicer pričakovali. Ravno tako zmanjšamo možnost zapletov v serijski proizvodnji, ter tako povečamo zadovoljstvo odjemalcev, kar pa je naš glavni cilj, saj le tako lahko pričakujemo nadaljnjo rast organizacije.
Keywords: Model, projekt, statistični nadzor procesa, celovito vodenje kakovosti, nenehno izboljševanje, vzorčenje, status aktivnosti, vprašalnik, funkcionalnost in montabilnost, diagram poteka, učinkovitost proizvodnega procesa.
Published in DKUM: 06.09.2010; Views: 3270; Downloads: 339
.pdf Full text (2,28 MB)

5.
PROCES RAZVOJA IN UVAJANJA NOVEGA IZDELKA GLEDE NA ZAHTEVE AVTOMOBILSKE INDUSTRIJE
Zlatko Fratar, 2009, undergraduate thesis

Abstract: Postati dobavitelj avtomobilski industriji pomeni upoštevanje pravil, zahtev ter izpolnjevanje standardov, ki veljajo na tem področju ali drugače, ni dovolj le narediti skladen proizvod, temveč je potrebno tudi razumevanje zahtev za pripravo vzorčne dokumentacije. V diplomski nalogi predstavljam dva modela vzorčenja, ki temeljita na osnovnih standardih in sicer:  nemški model: osnovne zahteve in smernice so podane v standardu VDA2: Sicherung der Qualität von Lieferungen; uporabo in izpolnjevanje zahtevajo predvsem nemški kupci  anglo - ameriški model: temelji na standardu PPAP (Production Part Approval Process) V prvem delu diplomskega dela podajam teoretična znanja in razlago zahtev obeh modelov vzorčenja, v drugem pa predstavim uvedbo in razvoj novega proizvoda (planiranje razvoja, priprava dokumentacije, vzorčenje, serijska proizvodnja) v proizvodni proces v podjetju Hygal d.o.o. Rezultat diplomskega dela je pridobitev odobritve kupca za proizvod Säte, začetek serijske proizvodnje in posledično uvrstitev na listo dobaviteljev kupcu v avtomobilski industriji, kar za podjetje predstavlja nova naročila, posledično pa rast in razvoj podjetja, zaposlovanje novih sodelavcev, kot tudi vlaganja v nove tehnologije.
Keywords: Zahteve kupca, proizvod, vzorčenje, stopnja vzorčenja, dokumentacija, rezultati, krovni list, rezultati preiskusov, FMEA, plan kontrole, PPAP, EMPB, odobritev prvih kosov, sposobnost stroja, sposobnost procesa, preventivne metode, diagram poteka
Published in DKUM: 08.04.2009; Views: 6004; Downloads: 1568
.pdf Full text (3,58 MB)

Search done in 0.14 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica