| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 5 / 5
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
VEČKRITERIJSKI MODEL ZA OBRAVNAVANJE POTROŠNIŠKIH KREDITOV V SLOVENIJI
Aleš Frantar, 2016, bachelor thesis/paper

Abstract: Bistvo naloge je poenostavitev pridobitve potrošniškega kredita v Sloveniji. Za ta namen je bil pripravljen večkriterijski model za obravnavanje potrošniških kreditov. Cilj modela je na standardnem in zmanjšanem naboru podatkov, kar bo omogočalo hitrejšo odločitev ob enakem tveganju za banke.
Keywords: Sisbon, kredit, potrošnik, model.
Published in DKUM: 05.10.2016; Views: 1392; Downloads: 116
.pdf Full text (1,05 MB)

2.
INFORMATIZACIJA OSEBNEGA FINANČNEGA SVETOVANJA NA PRIMERU VELIKE BANKE
Milena Jordan, 2015, undergraduate thesis

Abstract: Osebne finance niso le denar na transakcijskem računu oziroma poraba za tekoče izdatke. Zavedati se moramo, da smo odvisni od uspešnega upravljanja z financami, tako posamezniki kot naše družine.K porastu upravljanja z premoženjem lahko štejemo dejstvo, da se ljudje vedno bolj zavedamo pomena odgovornega finančnega ravnanja, porast finančnih hiš, ki nudijo to storitev ter gospodarske razmere, ki nas vse prisilijo k odgovornemu ravnanju z denarjem in premoženjem. Z ustreznim strokovnim finančnim načrtom, ki nam ga pripravijo strokovnjaki lahko zasledujemo cilj, ki smo si ga zastavili ter preprečimo ali pa vsaj ublažimo nepredvidene finančne padce, ki bi pomenile še slabše premoženjsko stanje kot sicer.
Keywords: Osebne finance, upravljanje z premoženjem, pregled osebnih financ v sedmih korakih, NBO, SISBON.
Published in DKUM: 25.05.2016; Views: 934; Downloads: 84
.pdf Full text (911,98 KB)

3.
4.
INFORMACIJSKA PODPORA PRI OCENJEVANJU BONITETE KOMITENTA V BANKI
Petra Fišer, 2010, undergraduate thesis

Abstract: To diplomsko delo zajema več področij, ki se med seboj povezujejo. Osrednja tema je informacijski sistem, ki se nanaša na ugotavljanje bonitete komitenta. V prvem delu sem opredelila tveganja, ki nastanejo pri poslovanju banke in kako jih le-te obvladujejo. Ker obstaja več vrst tveganj sem se omejila na kreditno tveganje, ki sem ga podrobneje predstavila. Sporazum Basel II pa je bil odgovor na vedno večja tveganja. V drugem delu sem podrobneje predstavila pojem bonitetna ocena. Navedla sem kazalnike in podatke, ki so potrebni za izračun bonitetne ocene ter opredelila dejavnike bonitet podjetja. Opisala sem bonitetne razrede in vpliv Basla II na presojo bonitete podjetja. V tretjem delu sem predstavila informacijski sistem v banki X, ponudnika programske opreme Adacta d.o.o. ter informacijsko povezavo z zunanjimi viri informacij. V četrtem delu sem predstavila bonitetno dejavnost v Sloveniji. Ker je ta že zelo razširjena in ima veliko različnih virov informacij, sem se omejila le na nekatere. To so: spletni portali E-bonitete, IBON, GVIN.com; Bonitetna hiša I d.o.o. in institucija, ki je prav tako prisotna tudi kot spletni portal AJPES. V zadnjem petem delu sem podrobneje predstavila slovenski informacijski sistem bonitet (SISBON).
Keywords: Kreditno tveganje, Basel II, bonitetna ocena, informacijski sistem, Adacta d.o.o., zunanji viri informacij, e-bonitete, IBON, AJPES, GVIN.com, bonitetna hiša I d.o.o., SISBON.
Published in DKUM: 16.08.2010; Views: 3581; Downloads: 497
.pdf Full text (4,26 MB)

5.
BANČNI KREDITI PREBIVALSTVU NA PRIMERU HRANILNICE LON D.D. KRANJ
Slađana Šumar, 2009, undergraduate thesis

Abstract: S pomanjkanjem denarja se v svojem življenju sreča skoraj vsak povprečni Zemljan. Mnogi vidijo rešitev v najetju kredita. Postopek pridobitve kredita zgleda enostavno, zbrati potrebno kreditno dokumentacijo in dobiti pritrdilen odgovor kreditne komisije. Kreditojemalci so si med seboj različni. Mnogo kreditojemalcev niti ne ve, kaj je efektivna obrestna mera oz. interkalarne obresti. Mnogi sklenejo kreditno razmerje z banko oz. hranilnico, zaradi prijaznosti uslužbencev. To je pa tudi dejstvo, ki mu je posvečeno moje diplomsko delo, katerega namen je predstaviti potrošniško kreditiranje na primeru Hranilnice Lon d.d., Kranj. Rdeča nit tega diplomskega dela se vrti okoli potrošniškega kreditiranja, zbiranja potrebne dokumentacije, pogojev kreditiranja,… V prvem poglavju sem pojasnila osnovne pojme, s katerimi se srečujemo pri potrošniškem kreditiranju. Drugo poglavje je namenjeno predstavitvi Hranilnice Lon d.d., Kranj. Tu sem predstavila ustanovitev in razvoj hranilnice. Dotaknila sem se tudi bilance stanja in uspeha Hranilnice Lon d.d., Kranj. V tretjem poglavju konkretno predstavim kreditno ponudbo Hranilnice Lon d.d., Kranj. Podrobno predstavim pogoje in potrebno kreditno dokumentacijo za odobritev potrošniškega kredita. Vse to ponazorim na praktičnem primeru. Četrto poglavje je namenjeno splošni predstavitvi medbančnega informacijskega sistema SISBON. V petem poglavju diplomskega dela je predstavljena analiza ankete, ki sem jo opravila z določenim številom ljudi.
Keywords: kredit, obrestna mera, EURIBOR, SISBON
Published in DKUM: 14.07.2010; Views: 3212; Downloads: 319
.pdf Full text (1,36 MB)

Search done in 0.12 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica