1. Avtomatizacija obdelave prejetih računov z uvedbo dms v proizvodnem podjetjuMetka Javornik, 2017, master's thesis Abstract: Spremembe so stalnica, ki nas spremljajo skozi celotno življenje. Če je bilo za implementacijo ene tehnične novosti v zgodovini potrebnih tudi več 100 let, se danes to meri v dnevih. Zagotovo pa bodo uspeli tisti, ki se dovolj hitro prilagajajo in odzivajo na spremembe. Namreč bolj hitro, ko se odzivamo na spremembe, bolj lahko ostajamo konkurenčni.
Digitalizacija celotnih poslovnih sistemov v proizvodnih podjetjih je postala velika nuja, če želimo s svojim podjetjem ostati konkurenčni na trgih. Cilji uvedbe digitalizacije so predvsem poenostavitev in celostno obvladovanje procesov ter nižji stroški proizvodnje. Pri tem ne gre za nobeno znanstveno fantastiko, temveč poslovanje, ki omogoča komunikacijo med stroji, napravami in ljudmi.
Podjetja se pri svojem poslovanju dnevno srečujejo z dokumenti v papirni in digitalni obliki. Razvoj na področju informatike je s seboj prinesel nove možnosti obvladovanja dokumentov. V izogib brskanju in premetavanju kupov papirja podjetja uvajajo elektronske dokumentne sisteme, ki dvigujejo kakovost storitev, povezanih z dokumenti in dokumentacijo, njihovim arhiviranjem, prenašanjem, iskanjem ter podobno obdelavo dokumentov. Če povzamemo, uvedba dokumentnega sistema predstavlja tehnologijo, orodje, zaporedje organiziranih postopkov oz. procesov za zajem, nadzor in hrambo ter distribucijo dokumentov znotraj podjetja, kar lahko strnemo v koncentrirano znanje o rokovanju s poslovno dokumentacijo in pozitivne učinke, ki jih s tem dosežemo.
Uporaba dokumentnega sistema predstavlja podjetjem, v njihovih prenapolnjenih oddelkih za obdelavo dokumentov, lažjo prehodnost poslovnih procesov, podporo pri avtomatskih poslovnih dogodkih in velikanske prednosti v učinkovitosti in zmanjševanju stroškov. Takšna avtomatizacija povezuje procese, prenaša ključne podatke in preprečuje podvojeno ali celo potrojeno delo v podjetju več različnih udeležencev procesa z istimi podatki.
Z uvedbo dokumentnega sistema v podjetju Marovt, d. o. o. smo uspešno izvedli preobrazbo naših ustaljenih procesov, jih prilagodili možnosti digitalizacije ter jih tako naredili učinkovitejše in enostavnejše. Preobrazba procesov seveda še vedno poteka in raste skupaj z možnostmi, ki jih prinašajo nove rešitve in tehnike. Le z nenehnimi izboljšavami in izpolnjevanji rastemo tako na procesnem kot na tehničnem področju, kar pomeni, da smo lahko še učinkovitejši in konkurenčnejši. Keywords: uvedba dokumentnega sistema, sistem za upravljanje dokumentov, EBA DMS, Datalab Pantheon, digitalizacija, brezpapirno poslovanje Published in DKUM: 14.03.2017; Views: 1473; Downloads: 185 Full text (1,61 MB) |
2. PRIMERJALNA ANALIZA ERP REŠITEV SAP IN PANTHEON SELaura Razdevšek, 2014, undergraduate thesis Abstract: V diplomskem seminarju smo zadane cilje tudi izpolnili. Podrobneje smo predstavili rešitev Pantheon SE, katera je plod domačega znanja in mednarodno priznano rešitev SAP.
SAP in Pantheon SE sta celoviti informacijski rešitvi. Skupna njima je modularna zgradba, saj sta obe sestavljeni iz različnih modulov. Razlikujeta se v uvajanju v podjetje, SAP-ova ASAP metodologija uvajanja vsebuje pet faz, medtem ko se Pantheon uvaja po principu projektnega vodenja.
Obe rešitvi sta ključnega pomena v podjetju, saj bi bilo brez njiju poslovanje skoraj da nemogoče. Vendar ne moremo trditi, katera izmed njiju je boljša, saj je rešitev SAP primerna za velika podjetja, medtem ko Pantheon SE za majhna podjetja. Keywords: ERP, SAP R/3, PANTHEON, metodologija ASAP, uvanje ERP rešitev, metodologija uvajanja programa DataLab Pantheon. Published in DKUM: 01.12.2014; Views: 2221; Downloads: 370 Full text (884,10 KB) |
3. PRIMERJALNA ANALIZA ERP REŠITEVMaruška Dvoršak, 2012, undergraduate thesis Abstract: Za podjetja, ki želijo v današnjem času preživeti, so ERP rešitve ključnega pomena. Le te jim omogočajo napredek in konkurenčnost na trgu. Sam razvoj in uvedba programske opreme ERP je zelo draga, zato podjetja teh rešitev ne razvijajo sama ampak le-to raje prepustijo strokovnjakom. Izbirajo lahko med zelo pestro ponudbo na trgu, torej med mednarodno priznanimi ponudniki ali ponudniki na domačem trgu.
SAP, Oracle in Microsoft Dynamics sodijo med mednarodno priznane ponudnike ERP rešitev, medtem ko je DataLab Pantheon plod domačega znanja.
Programi so si med sabo v osnovi zelo podobni. Glavna značilnost je njihova modularno zgradba in metodologija uvajanja.
V zadnjem delu diplomskega seminarja je podana primerjalna analiza glede na osnovne značilnosti, modularno zgradbo, metodologijo uvajanja, uporabe doma in po svetu, ter panogah. Keywords: Ključne besede: ERP, SAP R/3, Oracle EBS, Microsoft Dynamics NAV, DataLab Pantheon ME, metodologija ASAP, metodologija AIM, metodologija Sure Step, metodologija uvajanja programa DataLab Pantheon. Published in DKUM: 14.12.2012; Views: 3433; Downloads: 317 Full text (1,00 MB) |
4. UVAJANJE CELOVITE PROGRAMSKE REŠITVE V PRODAJNI PROCESIztok Peciga, 2010, undergraduate thesis Abstract: Diplomsko delo govori o uvajanju celovite programske rešitve Datalab Pantheon v prodajni proces podjetja Biring d.o.o., kjer je bil prodajni proces zaradi več nepovezljivih modulov nepregleden in zamuden.
V diplomski nalogi so najprej predstavljene teoretične osnove prenove poslovnih procesov.
V nadaljevanju je predstavljeno obstoječe stanje in podrobno opisan prodajni proces v obstoječih poslovno informacijskih rešitvah. Obstoječi prodajni proces je prikazan tudi grafično, iz česar so razvidne vse aktivnosti, ki jih morajo izvesti udeleženci v prodajnem procesu.
V naslednjem poglavju je predstavljeno uvajanje nove celovite programske rešitve
Datalab Pantheon, s podporno rešitvijo prodajnemu procesu.
V zadnjem poglavju so predstavljeni odzivi naročnikov in predlogi za nadaljnji razvoj. Keywords: informacijski sistem, prenova, celovita programska rešitev, prodajni proces, Datalab Pantheon Published in DKUM: 25.02.2011; Views: 3002; Downloads: 333 Full text (1,19 MB) |
5. PRIMERJAVA ZMOGLJIVOSTI PODATKOVNEGA NIVOJA PROGRAMSKIH REŠITEV ZA RAZLIČNE PODATKOVNE BAZETomislav Novačić, 2009, undergraduate thesis Abstract: Diplomsko delo prikazuje rezultate meritev delovanja poslovno informacijskega sistema Pantheon na dveh različnih platformah, Microsoft SQL Server in Oracle Database.
V prvem delu smo opisali dve platformi na katerih deluje Pantheon, to sta Microsoft SQL Server in Oracle Database. V drugem delu smo opisali poslovno informacijski sistem Pantheon, proizvajalca Datalab tehnologije d.d. Zatem sledijo izbira aplikacije za izvajanje meritev, izvajanje meritev in rezultati meritev.
S pomočjo dobljenih rezultatov lahko določimo katera platforma je bolj primerna za podjetje, ker vemo da je hitrost pridobivanja podatkov zelo pomembna. Keywords: meritve zmogljivosti podatkovne baze, MSSQL proti Oraclu, Datalab Pantheon, MSSQL Server 2005, Oracle Database 10g Published in DKUM: 10.03.2010; Views: 2466; Downloads: 274 Full text (2,61 MB) |