| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 2 / 2
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Od Maribora do Bele krajine : Priročnik za terensko spoznavanje Slovenije
Ana Vovk, Sara Repolusk, Kristina Pečovnik, Vito Lavrenčič, 2017, dictionary, encyclopaedia, lexicon, manual, atlas, map

Abstract: Bela Krajina je najbolj jugovzhodna pokrajina v Sloveniji. Poleg izrazitih kraških značilnosti je Bela krajina znana kot ravnik, saj je geološko del Slunjske plošče. Prav ta odprtost proti vzhodu omogoča neposredne vplive iz Panonske kotline ter Kvarnerja. Geografska pestrost privablja mnoge, da si ogledajo ta del Slovenije. V priročniku je nanizana predstavitev panonskih, alpskih in kraških pokrajin, ki jih lahko opazujemo na poti med Mariborom in Belo krajino. Opisi pokrajin so geografski, posebna pozornost je namenjena naravnogeografskim dejavnikom, torej geološko-litološki podlagi, vodam, podnebju, prsti in vegetaciji. Raba tal kot rezultat prepleta naravnih in družbenih značilnosti je najbolj viden element v pokrajini. Soavtorji prispevkov posameznih pokrajin so študentje geografije. Strokovno so spoznavali na to pokrajino na terenskem delu v okviru predmeta Geografija slovenskih pokrajin.
Keywords: Bela krajina, Jugovzhodna Slovenija, nizki kras, reka Kolpa, Črnomelj
Published in DKUM: 20.02.2018; Views: 2410; Downloads: 277
.pdf Full text (4,06 MB)
This document has many files! More...

2.
Ocenjevanje policijskega dela v skupnosti na območju občine Črnomelj : diplomsko delo univerzitetnega študija
Jasmina Matešić, 2012, undergraduate thesis

Abstract: V teoretičnem delu diplomskega dela predstavimo policijsko delo v skupnosti. Primerjamo besede različnih avtorjev, ki na podoben način opisujejo policijsko delo v skupnosti. Policijsko delo v skupnosti najlažje razložimo kot delo policije, ki sodeluje z občani, da bi skupaj dosegli večjo varnost, manj kriminalitete, nereda ter strahu pred njimi. Za enostavnejše razumevanje policijskega dela v skupnosti ga primerjamo s policijskim delom usmerjenim v reševanje problemov. Posebej se osredotočimo na policijsko delo v skupnosti v Sloveniji, kjer opišemo razvoj policijske dejavnosti in ugotovimo, da je policijsko delo v skupnosti v Sloveniji šele na začetku in potrebuje še veliko sprememb in napredka. V drugem delu so navedeni in predstavljeni podatki, pridobljeni s pomočjo anketnega vprašalnika o policijskem delu v skupnosti, izvedenega na območju občine Črnomelj. Anketiranih je bilo 117 oseb, te so bile naključno izbrane med prebivalci občine Črnomelj. Najprej smo predstavili njihove demografske podatke, nato še preostale rezultate. V zaključnem delu smo še preverili hipoteze ter zapisali ključne ugotovitve. Rezultati so pokazali, da je policijsko delo v skupnosti v občini Črnomelj dobro razvito. To lahko podkrepimo z ugotovitvami, da prebivalci menijo, da so njihovi stiki s policijo kakovostni, ne zaznavajo kriminalitete in nereda kot velik problem, v svojem okolju se počutijo varni in zase trdijo, da so v skupnosti medsebojno povezani.
Keywords: policija, policijsko delo, policijsko delo v skupnosti, Črnomelj, diplomske naloge
Published in DKUM: 12.10.2012; Views: 1440; Downloads: 180
.pdf Full text (716,51 KB)

Search done in 0.06 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica