1.
Plača kot motivator dela varnostnikov - prevoznikov : magistrsko deloSaša Trstenjak, 2011, master's thesis
Abstract: Ljudje različno vrednotijo različne stvari in si postavljajo tudi različne cilje. Za nekatere je cilj denar, plača, drugim je bolj kot plača pomembno, da delajo tisto, kar jih zares veseli in zanima, tretji delajo zato, ker nimajo druge izbire in jim zaposlitev pomeni varnost. Iz raziskav smo ugotovili, da so zaposleni predani svojemu delu, kadar ga opravljajo z veseljem in če pri opravljanju svojega dela lahko pokažejo svoje sposobnosti, so praviloma tudi uspešni.
Biti varnostnik v današnjem času ni ravno nekaj, s čimer bi se človek lahko hvalil. Predvsem varovati v trgovinah je delikatna stvar. Nočni čuvaji so ljudje, ki čakajo le še na pokoj, receptorske službe niso cenjene. Varnostniki-interventi in varnostniki-prevozniki so stopničko višje od navadnih varnostnikov, zato pa toliko bolj izpostavljeni raznim napadom.
Plače pa nobenim niso v prid. Prav za plače pa hodimo delat. Plače so vir dohodka, z njimi se varčuje tudi za pokojnine. Koliko pa je delavec motiviran, če dobi vsak mesec 500 do 700 € plače za odgovorno delo? Zaposlene veseli edino lahko, da vsak mesec vsaj nekaj dobijo. Plače so glavni zunanji motivator za uspešno delo in za zadovoljnega delavca.
Naloga nam je pokazala, da bi sleherni delavec bil mnogo bolj motiviran za delo, če bi vedel, da bo njegovo delo pošteno plačano, še več: za boljše plačilo bi tudi več delal (posledično tudi bolje opravil naloge).
Delo varnostnika-prevoznika je stresno in odgovorno delo, saj je osnovno sredstvo dela denar in prevozno sredstvo (prirejeno vozilo in/ali blindirano kombinirano vozilo). V skladu z zakoni je potrebno skrbno ravnati tudi z orožjem, ki jim je zaupano.
Keywords: zasebno varovanje, prevoz denarja, varnostniki, plače, motivacija, magistrska dela
Published in DKUM: 21.06.2012; Views: 3909; Downloads: 350
Full text (952,49 KB)