| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 2 / 2
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Umetna inteligenca in management človeških virov
Robert Šket, 2023, undergraduate thesis

Abstract: Organizacije vse pogosteje uporabljajo napredne tehnološke rešitve za izboljšanje poslovanja. Umetna inteligenca nedvomno prinaša številne prednosti in poenostavitve za poslovanje organizacij. Prav tako se v organizacijah povečuje pomen managementa človeških virov, saj se organizacije zavedajo pomembnosti učenja, motiviranja, dobrega počutja in zadovoljstva zaposlenih. V pisnem delu smo preučili področja umetne inteligence, njene uporabe, managementa človeških virov in njegovih značilnosti, ter človeka, njegove osebnosti, zmožnosti in sposobnosti. V nadaljevanju smo podrobno preučili možnost in smiselnost integracije umetne inteligence na področje managementa človeških virov. Osredotočili smo se na preučitev možnosti integracije na področje managementa človeških virov kot celote in na podpodročja planiranja in kadrovanja, usposabljanja in razvoja, motiviranja, vključevanja in zavzetosti zaposlenih, nadziranja zaposlenih, ocenjevanja in upravljanja uspešnosti zaposlenih. Poleg tega smo preučili in opredelili dejavnike, ki vplivajo na uspešnost integracije umetne inteligence v organizacije. Posebej smo se osredotočili na integracijo na področje managementa človeških virov. Opredelili smo tudi pomen sodelovanja in vključevanja strokovnjakov iz različnih področij za optimalno izvedbo integracije umetne inteligence v organizacijo, pri čemer smo posebej poudarili ključne strokovnjake ob integraciji na področje managementa človeških virov.
Keywords: umetna inteligenca, management človeških virov, napredne tehnologije, digitalizacija, kadrovska služba prihodnosti
Published in DKUM: 30.08.2023; Views: 732; Downloads: 192
.pdf Full text (1,84 MB)

2.
Uvajanje CAD/CAM sistema v proizvodnjo oblačil
Robert Šket, 2016, undergraduate thesis

Abstract: Zaradi poslabšanja kvalitete tekstilnih izdelkov je pomembno, da je trenutna proizvodnja hitra in čim bolj odzivna. Z uvajanjem in avtomatizacijo CAD/CAM sistemov ta proces pospešimo in tako zadovoljimo trg, istočasno pa zmanjšamo proizvodne stroške v podjetjih. Diplomska naloga opisuje postopek uvajanja CAD/CAM sistema v proizvodnjo oblačil, CAD programa Audaces ter ga primerja s konkurenčnim programom Optitex, predvsem pri končni pripravi ISO cut datoteke. Opisan in prikazan je postopek izrisa moške suknje, priprava krojnih delov in avtomatska izdelava krojne slike v Audaces Markerju 13. Iz programa smo izvozili ISO cut datoteko ter jo uvozili v avtomatski krojilni stroj Unicut 3C50. Namen diplomske naloge je preveriti kompatibilnost med CAD/CAM sistemi, preveriti njihovo kvaliteto pri razrezu krojne slike ter preveriti, kakšen vpliv imajo parametri v CAM sistemu na končni rezultat razreza na avtomatskem krojilnem stroju. Z rezultati smo bili zadovoljni, saj je kompatibilnost v večji meri precej dodelana. Skoraj vse spremembe, ki smo jih uvedli v krojni sliki CAD sistema Audaces, so bile upoštevane tudi v CAM sistemu avtomatskega krojilnega stroja Unicut. Upoštevane so bile vse CAM točke, tako za polni kot polovični razrez krojnih delov. Sistem ni zaznal le vrstnega reda razreza krojnih delov, vendar se ta nastavitev lahko definira tudi na samem avtomatskem krojilnem stroju. Ko smo primerjali Audaces in Optitex CAD programa, smo prišli do ugotovitve, da je potrebno pri Audaces Markerju 13 nekatere stvari še dodelati. V primeru, da je potrebno na krojnih delih definirati več smeri rezreza, Audaces Marker 13 tega ne omogoča, kar lahko v nekaterih primerih povzroči slabšo kvaliteto razreza krojnih delov. Pri končnem razrezu na avtomatskem krojilnem stroju je zelo pomembno, da uporabimo parametre, ki najbolje vplivajo na razrez krojne slike. Te pa najpogosteje pridobimo s prakso.
Keywords: CAD/CAM sistemi, računalniško krojenje, razrez
Published in DKUM: 18.07.2016; Views: 1636; Downloads: 106
.pdf Full text (4,71 MB)

Search done in 2.94 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica