| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 2 / 2
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Primerjava pristopov k vpeljavi celovitih informacijskih rešitev : magistrsko delo
Kevin Visočnik, 2020, master's thesis

Abstract: V magistrski nalogi smo se osredotočili na raziskovanje področja različnih pristopov k vpeljevanju celovitih informacijskih rešitev in njihovo medsebojno primerjavo. S pomočjo obstoječe literature smo raziskali najbolj uporabljene metodologije v projektih ERP. Na voljo je veliko različnih metodologij, vendar ugotavljamo, da vse niso uveljavljene ali pa primerne za posamezne rešitve ERP. Najprej smo posamezne pristope raziskali in predstavili njihove značilnosti, nato pa smo se usmerili v proučevanje ključnih faktorjev uspeha in neuspeha projektov ERP. Zatem smo izbrali tri metodologije, ki se najpogosteje uporabljajo in so najbolje raziskane, ter jih med seboj primerjali in analizirali. Sestavili smo tudi kratki vprašalnik ter ga aplicirali na treh osebah, ki imajo veliko izkušenj z izbrano metodologijo, dodatno pa smo se poslužili še krajšega intervjuja s projektnim vodjem. Ugotovili smo, da se, pri projektih ERP, v večji meri uporabljajo starejše in že uveljavljene metodologije, v primerjavi z novejšimi ter prenovljenimi, ki se uporabljajo redkeje. Raziskane lastnosti metodologij kažejo na to, da so si v osnovah, iz katerih izhajajo, precej podobne, razlikujejo pa se v specifikah.
Keywords: informacijski sistemi, rešitve ERP, implementacija, metodologije vpeljave, ASAP, Oracle AIM, Microsoft Sure Step
Published in DKUM: 06.01.2021; Views: 1196; Downloads: 173
.pdf Full text (2,04 MB)

2.
Primerjava pristopov k izgradnji pogresivnih spletnih aplikacij z orodjem Webstorm
Kevin Visočnik, 2018, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu smo najprej predstavili progresivne spletne aplikacije, njihov izvor, delovanje in druge značilnosti. Poglobili smo se tudi v delovanje storitvenih delavcev in pojasnili, zakaj so tako pomembni. Nato smo predstavili še aplikacijsko lupino in posamezne pristope k izgradnji progresivnih spletnih aplikacij ter jih ponazorili s praktičnimi primeri. Skozi implementirane primere smo prišli do ugotovitev glede hitrosti vzorcev, težavnosti izvedbe in njihove varnosti. Ugotovili smo, da se progresivnim spletnim aplikacijam obeta svetleča prihodnost in da je najboljši pristop k njihovi izgradnji odvisen od naših želja in potreb po razvijanju določene vrste aplikacije.
Keywords: progresivna spletna aplikacija, aplikacijska lupina, storitveni delavec.
Published in DKUM: 12.11.2018; Views: 1232; Downloads: 103
.pdf Full text (1,37 MB)

Search done in 0.06 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica