| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 5 / 5
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Vpliv spremljanja in upravljanja z incidenti na zanesljivost informacijskih sistemov : magistrsko delo
David Slatinek, 2025, master's thesis

Abstract: V magistrski nalogi obravnavamo področje zanesljivosti informacijskih sistemov, pri čemer se osredotočimo na spremljanje in upravljanje z incidenti. Predstavimo proces izdelave testnega informacijskega sistema in definiramo različne modele spremljanja in upravljanja z incidenti. Modele preizkusimo na izbranem informacijskem sistemu z uporabo brezplačnih in plačljivih orodij. V zadnjem delu analiziramo rezultate, ki pokažejo, da ima spremljanje pozitiven vpliv na zanesljivost, medtem ko upravljanje z incidenti nima vpliva.
Keywords: zanesljivost, SRE, spremljanje, New Relic, opozarjanje
Published in DKUM: 08.05.2025; Views: 0; Downloads: 37
.pdf Full text (3,20 MB)

2.
3.
Pojavnost tehnopatij pri kravah molznicah na slovenskih kmetijah : magistrsko delo
David Slatinek, 2024, master's thesis

Abstract: V raziskavi smo ocenjevali razširjenost tehnopatij, torej poškodb ali bolezni, ki so nastale zaradi neustrezne hlevske opreme, vključno z ležalnimi površinami, na slovenskih kmetijah. Naključno smo izbrali 16 kmetij znotraj štajerske regije. Na kmetijah so redili med 30 in 120 krav molznic, ki so bile črno-bele in lisaste pasme ali pa so bile križanke. Krave molznice so bile nameščene v prosti reji, razlikovale so se le ležalne in hodne površine. Na izbranih kmetijah so skupaj redili 881 krav molznic, ki smo jih vključili v raziskavo. Od teh je bilo 720 nameščenih v rejah z visokimi ležalnimi boksi, 161 pa v rejah z globokimi ležalnimi boksi. Tla z rešetkami so predstavljala pohodno površino za kar 521 živali na 7 kmetijah, medtem ko so bila za 360 krav izmed 9 preostalih kmetij zagotovljena polna tla. Ocena tehnopatij je vključevala vrsto in velikost poškodbe, obenem pa smo ocenili tudi kondicijo živali. Rezultate kontrole prireje mleka smo pridobili s portala Govedo.si, in sicer iz mlečnih kontrol po metodologiji AT4 (ICAR), ki so bile najbližje datumu ocenjevanja živali v rejah. Tehnopatije smo ugotovili kar pri 60,4 % krav molznic na preučevanih kmetijah. Razširjenost tehnopatij je bila večja pri starejših živalih, prav tako pa je bilo prisotnih več tehnopatij pri kravah, ki so bile v slabši telesni kondiciji. Krave s tehnopatijami niso imele manjše mlečnosti ali spremenjene sestave mleka. Tehnopatije pri kravah molznicah so bile v tej raziskavi bolj razširjene kot ugotavljajo v drugih raziskavah. Rezultati nakazujejo, da so boljše molznice bolj nagnjene k tehnopatijam. Razširjenost tehnopatij je manjša v rejah z globokimi ležalnimi boksi. Potrebne so nadaljnje raziskave, ki bi spremljale zdravje in prirejo krav molznic skozi daljše obdobje.
Keywords: tehnopatije, govedo, prosta reja, poškodbe, dobrobit
Published in DKUM: 07.10.2024; Views: 0; Downloads: 39
.pdf Full text (1,57 MB)

4.
Uporaba platforme Raspberry Pi in interneta stvari za zdravstvene namene : diplomsko delo
David Slatinek, 2022, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu predstavimo uporabo računalnika Raspberry Pi in interneta stvari za zdravstvene namene, s čimer omogočimo merjenje srčnega utripa, nivoja kisika v krvi, elektrokardiograma, telesne temperature skupaj s temperaturo okolice in vlažnostjo. Najprej predstavimo področje dela, med kar spadajo vgrajeni sistemi, operacijski sistem Linux, zaledni sistemi s spletnimi vmesniki in podatkovnimi bazami ter čelni sistemi skupaj s Flutterjem. Nato opišemo zasnovo rešitve, predstavimo uporabljene senzorje ter prikažemo razvoj podatkovne baze in razvoj spletnega vmesnika. Pokažemo izdelavo modula za nalaganje podatkov in mehanizem za opozarjanje na napake, zatem pa opišemo razvoj mobilne aplikacije. Na koncu analiziramo rešitev.
Keywords: zdravje, internet stvari, Raspberry Pi, GraphQL, Flutter
Published in DKUM: 07.07.2022; Views: 1631; Downloads: 452
.pdf Full text (2,94 MB)

5.
Vpliv krmnega dodatka vibrosorba na mlečnost, sestavo mleka in zdravstveno stanje krav molznic
David Slatinek, 2020, undergraduate thesis

Abstract: Na kmetiji Gašperja Zabreta smo izvedli poskus, pri katerem smo dodajali zeolit VibroSORB® v obrok kravam molznicam. Zanimalo nas je, kako krmni dodatek VibroSORB® vpliva na prirejo mleka, njegovo sestavo, obenem pa tudi zdravstveno stanje krav na kmetiji. Tematika diplomskega dela se nam je zdela izredno zanimiva, saj na tem področju še ni veliko raziskanega. Zaželeni cilji poskusa so bili predvsem povečana mlečnost, izboljšana kakovost mleka in s tem povezana odkupna cena, hkrati pa tudi boljše zdravstveno stanje živali. Poskusno skupino so predstavljale krave v laktaciji, ki so v času med 19. 12. 2018 in 8. 3. 2019 dobivale v obrok dodatek zeolita v odmerku 150 g/kravo/dan. Za kontrolno skupino smo vzeli podatke istega obdobja leto poprej, saj se obrok drugače ni spremenil. Molža je potekala s pomočjo robota, ki je sproti beležil vse parametre v mleku, za vsako kravo in vsako njeno molžo. Rezultati statistične analize nakazujejo, da zeolit povečuje prirejo mleka in vsebnost maščob v mleku. Pri količini beljakovin v mleku nismo ugotovili pomembnih razlik. Zdravstveno stanje živali in plodnost krav na kmetiji se nista pomembno spremenila v primerjavi s kontrolnim obdobjem. Glede na rezultate dobljene v tem diplomskem delu, bi bilo smiselno nadaljevati raziskavo, in sicer za daljše obdobje, z večjim številom krav, z različnim načinom dajanja ter različnimi odmerki dodatka.
Keywords: zeolit, VibroSORB®, mleko, sestava mleka, zdravje
Published in DKUM: 17.09.2020; Views: 1122; Downloads: 91
.pdf Full text (814,99 KB)

Search done in 0.05 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica