| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 2 / 2
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Primerjalna analiza med WordPressom in Wixom
Anja Kozar, 2024, undergraduate thesis

Abstract: Izbira med WordPressom in Wixom, dvema priljubljenima platformama za izdelavo spletnih strani, je pogost izziv za ustvarjalce spletnih strani. Obe platformi sta zelo razširjeni, vendar ponujata različne funkcije, ki ustrezajo različnim potrebam uporabnikov. Pri odločitvi je treba upoštevati več dejavnikov, kot so tehnične spretnosti uporabnika, posebne zahteve projekta in finančne omejitve. V tej diplomski nalogi bomo primerjali dve priljubljeni spletni platformi, WordPress in Wix, tako skozi teoretični kot tudi praktični vidik. V teoretičnem delu smo podrobno preučili obe platformi. WordPress je znan po svoji funkcionalnosti in prilagodljivosti, saj omogoča široko izbiro vtičnikov in tem za prilagajanje spletnih strani. Vendar pa zaradi svoje kompleksnosti lahko predstavlja izziv za začetnike. Wix pa je znan po svojem enostavnem in prijaznem vmesniku, ki omogoča hitro in enostavno ustvarjanje spletnih strani. Enostavnost in vizualno urejanje sta med najbolj cenjenimi lastnostmi Wixa. V praktičnem delu naloge pa bomo ustvarili dve spletni strani, eno z WordPressom in drugo z Wixom. S tem bomo bolje razumeli, kako se vsaka platforma obnaša v praksi in katere so njene prednosti ter slabosti. Na podlagi vseh zbranih informacij in izdelave spletnih strani smo ugotovili, da ni enostavnega odgovora na vprašanje, katera platforma je boljša. Izbira med Wixom in WordPressom je odvisna od določenih potreb in znanja uporabnika. Wix je odlična izbira za začetnike in manjše projekte, kjer je preprostost uporabe zelo pomembna. WordPress pa je primernejši za večje projekte in uporabnike, ki potrebujejo več možnosti prilagoditve in napredne funkcije. Obe platformi imata svoje prednosti in slabosti, zato je končna odločitev odvisna od natančne analize potreb projekta in sposobnosti uporabnika.
Keywords: sistem za upravljanje vsebin, CMS, WordPress, Wix, optimizacija spletnih strani, SEO, uporabniška izkušnja, UX, spletna stran
Published in DKUM: 26.09.2024; Views: 0; Downloads: 5
.pdf Full text (3,10 MB)

2.
Prepoved diskriminacije pri uveljavljanju pravice do zaposlitve na notranjem trgu EU
Anja Kozar, 2020, undergraduate thesis

Abstract: Diplomska naloga z naslovom Prepoved diskriminacije pri uveljavljanju pravice do zaposlitve na notranjem trgu EU obravnava pravice delavcev zaposlenih v tujini. Temeljna svoboščina prostega pretoka oseb zagotavlja posameznikom neomejeno iskanje in sprejetje zaposlitve v kateri koli državi članici. Ta pravica omogoča tudi priključitev družinskih članov v izbrani državi. Zaposlitev v tujini ni tako enostavna, kot se zdi na prvi pogled, saj je potrebno poznati postopke prihoda v izbrano državo, svoje pravice in obveznosti, ki se nanašajo tako na iskalce zaposlitve kot na zaposlene. Vsem delavcem se zagotavlja enaka obravnava pri zaposlovanju ter izvajanju dela, ne glede na to, v kateri državi članici so zaposleni. Prepoved diskriminacije pri zaposlovanju zahteva enakopravno dodeljevanje vseh pravic in pomoči, tako finančnih kot nefinančnih, zaposlenim in njihovim družinskim članom. Problem, ki se v praksi pojavlja je nepoznavanje vseh pripadajočih pravic pri zaposlovanju ter nepoznavanja pojma diskriminacija oz. neprepoznavanje njenih oblik s strani zaposlenih v tujini. Ne glede na prepoved diskriminacije pri zaposlovanju se ta v praksi vseeno pojavlja. Pojavlja se tudi izkoriščanje delavcev iz manj razvitih držav, postavljanje nesprejemljivih pogojev pri zaposlovanju žensk, prepoved izpovedovanja določene vere. Nekateri delavci diskriminacije zavestno ne prijavijo, saj v tem ne vidijo rešitve problema, nekateri se bojijo za svojo zaposlitev, nekateri pa je ne opazijo. Pomemben vidik je tudi obdavčitev prejetega dohodka iz naslova zaposlitve. Zaposleni v tujini so pogosto zavezani za plačilo davka v domači in gostujoči državi. Države članice so tako v izogib dvojnemu obdavčenju sprejele in podpisale medsebojne pogodbe in konvencije.
Keywords: Prepoved diskriminacije, zaposlovanje, prosti pretok delavcev, pravice, družinski člani, dohodek
Published in DKUM: 01.10.2020; Views: 1025; Downloads: 100
.pdf Full text (533,28 KB)

Search done in 0.06 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica