| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 4 / 4
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Splunk in prikaz uporabe podatkov: izboljšanje varnosti s pomočjo napredne analitike : diplomsko delo visokošolskega študijskega programa Informacijska varnost
Anja Kotnik, 2024, undergraduate thesis

Abstract: Informacijska varnost je zaščita informacijskih virov, ki jih najdemo v sistemu informacijske tehnologije. Za njeno varnost so ključni trije pogoji: razpoložljivost, celovitost in zaupnost. Ko ti pogoji niso izpolnjeni, prihaja do različnih groženj, kot so manipulacija informacij, izsiljevalska programska oprema, socialni inženiring in mnoge druge. Pred tem se lahko zavarujemo z različnimi tehnikami ali orodji, ki so temu namenjeni. Med nekatere tehnike sodijo avtentikacija, avtorizacija, šifriranje, požarni zid in psevdominizacija. Najboljšo varnost zagotovimo tako, da uporabljamo več različnih tehnik hkrati. Kar se tiče orodij, obstaja več različnih vrst. V diplomski nalogi smo prestavili orodje Splunk, ki se uporablja za iskanje, spremljanje in analizo podatkov iz različnih virov. Za prikaz uporabe podatkov smo uporabili javno dostopne podatke »botsv3«, ki smo vpeljali v Splunk in prikazali na več različnih načinov. V zadnjem delu smo se posvetili raziskavi ozaveščenosti ljudi o informacijski varnosti in njihovem poznanju Splunka. V anketi je sodelovalo 130 anketirancev različnih starostnih skupin, ki so pomagali pri potrditvi oziroma zanikanju naših hipotez, ki smo jih postavili na začetku. Z rezultati smo dve hipotezi potrdili in eno zanikali.
Keywords: Splunk, informacijska varnost, podatki, grožnje, diplomske naloge
Published in DKUM: 25.09.2024; Views: 0; Downloads: 19
.pdf Full text (2,81 MB)

2.
Intraosalni in intravenski pristop tekom reanimacije v prehospitalnem okolju
Anja Kotnik, 2023, undergraduate thesis

Abstract: Uvod: Žilni pristop je zelo pomembna intervencija zdravstvene nege pri srčnem zastoju. Še posebej pomemben je žilni pristop v prehospitalnem okolju, ko moramo v primeru neuspešnega intravenskega pristopa vzpostaviti intraosalno pot. Namen zaključnega dela je bil na podlagi pregleda literature raziskati uporabo intraosalnega ali intravenskega pristopa. Zanimalo nas je tudi, kako vplivata na izid zdravstvenega stanja pacienta po reanimaciji v prehospitalnem okolju. Metode: Pregledali smo znanstveno literaturo s področja intraosalnega in intravenskega pristopa v prehospitalnem okolju. Uporabili smo deskriptivno ali opisno metodo dela. Iskanje je potekalo v tujih podatkovnih bazah: CINAHL, PubMed, Cochrane Library, Science Direct, SAGE, Web of Science in Scopus. Rezultati: V končno analizo smo vključili 10 raziskav. Ugotovili smo povrnitev spontanega krvnega obtoka, preživetje in ugoden nevrološki izid v primerjavi z različnima žilnima pristopoma (intravenski in intraosalni). Razprava in zaključek: Na podlagi pregleda literature lahko trdimo, da je še vedno premalo raziskano, ali obstajajo bistvene spremembe med intraosalnim in intravenskim pristopom na zdravstveni izid pacienta, saj rezultati raziskav niso prišli do enakih zaključkov.
Keywords: Intraosalni pristop, intravenski pristop, prehospitalno okolje, srčni zastoj
Published in DKUM: 23.01.2024; Views: 576; Downloads: 258
.pdf Full text (1,00 MB)

3.
Krizno komuniciranje policistov pri intervenciji v družini : diplomsko delo visokošolskega strokovnega študija Varstvoslovje
Anja Kotnik, 2014, undergraduate thesis

Abstract: V diplomski nalogi smo se osredotočili predvsem na problematiko nasilja v družini in ukrepanja ter kriznega komuniciranja policistov v takšnih primerih. V prvem delu diplomske naloge smo se osredotočili predvsem na pojem komuniciranja in nasilja v družini. Opredelili smo različne oblike nasilja v družini in najpogostejše vzroke za njihov nastanek. Predstavili smo tudi nekaj statističnih podatkov iz področja nasilja v družini, ki jih beleži policija. Pri tem smo ugotovili, da se število kaznivih dejanj nasilja v družini v zadnjih letih zmanjšuje, prav tako se je zmanjšalo število izrečenih ukrepov prepovedi približevanja določeni osebi ali kraju. V nadaljevanju smo se osredotočili na intervencije in krizno komuniciranje v policiji. Ugotovili smo, da je v postopku intervencije pogosto prisotno nepopolno komuniciranje policistov, kar jih pogosto prikrajša za pomembne podatke in informacije. Predstavili smo tudi organizacijo in potek policijske intervencije v primeru nasilja v družini, kjer smo bili ves čas pozorni tudi na krizno komuniciranje policistov v tem postopku. Predstavili smo postopek od tega, ko policisti sprejmejo klic na interventno številko, preko pridobivanja vseh potrebnih informacij, do organizacije in izvedbe intervencije, ter ukrepanja in poročanja stanja po opravljeni intervenciji. Na koncu smo predstavili še odnose in krizno komuniciranje policistov z različnimi osebami, ki so posredno ali neposredno prisotne pri kaznivem dejanju nasilja v družini.
Keywords: policija, policijsko delo, policisti, nasilje v družini, intervencije, krizno komuniciranje, diplomske naloge
Published in DKUM: 22.10.2014; Views: 2275; Downloads: 203
.pdf Full text (582,69 KB)

4.
ANALIZA NABAVNEGA PROCESA V PODJETJU TIGRA & CO. D.O.O.
Anja Kotnik, 2010, undergraduate thesis

Abstract: V današnjem času na nabavno poslovanje močno vplivajo spremembe iz okolja, zato se mora nabavna služba nenehno prilagajati novim spremembam in uvajati nove nabavne postopke. Najpomembnejša funkcija nabavnega procesa je vsekakor nabava, katere naloga je, zagotoviti potreben material, storitev ali informacije v ustrezni kakovosti in količini po najugodnejši ceni, v pravem času in od ustreznega vira. Cilj diplomskega dela je teoretična in praktična analiza nabavnega procesa v podjetju. S pomočjo razpoložljive domače in tuje strokovne literature so v teoretičnem delu naloge opredeljena nabavna funkcija, njen pomen in vloga ter opisan proces nabave po fazah, ki si sledijo po ustaljenem zaporedju, faze so med seboj povezane in odvisne. Predstavljeno je tudi skladiščno poslovanje, pomen zalog in najpomembnejše funkcije skladiščenja. Na podlagi teoretičnih spoznanj sta v praktičnem delu predstavljena, opisana in analizirana nabavni proces in skladiščno-materialno poslovanje v okviru nabavne službe v podjetju Tigra & Co. d. o. o., pri tem smo si pomagali tudi z razpoložljivimi internimi viri podjetja. V proučevanem podjetju so ključni člen nabavnega poslovanja dobavitelji, prav zato je zelo pomembno, da so le-ti skrbno izbrani. Za uspešno poslovanje podjetja je potrebno tudi tesno sodelovanje nabave z ostalimi poslovnimi funkcijami.
Keywords: nabava, nabavni proces, dobavitelji, dobava, kakovost, skladiščno poslovanje.
Published in DKUM: 19.08.2010; Views: 2453; Downloads: 339
.pdf Full text (1,72 MB)

Search done in 0.09 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica