| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:Dejavniki vpliva na obiskovanje pevskega zbora v različnih življenjskih obdobjih : magistrsko delo
Avtorji:ID Hvalec, Vanessa (Avtor)
ID Kovačič, Bojan (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
ID Krevel, Alja (Komentor)
Datoteke:.pdf MAG_Hvalec_Vanessa_2024.pdf (2,41 MB)
MD5: FF47C4F6EA0AEDA1CDA3E7CBA51FF4F5
 
Jezik:Slovenski jezik
Vrsta gradiva:Magistrsko delo/naloga
Tipologija:2.09 - Magistrsko delo
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
Opis:Magistrsko delo obravnava dejavnike, ki vplivajo na obiskovanje pevskega zbora v različnih življenjskih obdobjih. Pevski zbori predstavljajo pomembno dejavnost za razvoj pevskih sposobnosti, hkrati pa nudijo tudi številne druge koristi, kot so psihološke, telesne, socialne, glasbene in izobraževalne. Kljub bogati tradiciji pevskih zborov v Sloveniji se mnogi posamezniki ne odločijo za sodelovanje v njih, pri čemer so razlogi za to različni. V ta namen smo v teoretičnem delu magistrskega dela podrobno pregledali razvoj petja, petje v pevskem zboru, predstavili nekaj uspešnih pevskih zborov v Sloveniji ter se osredotočili na dejavnike, ki vplivajo na obiskovanje pevskega zbora v otroštvu, najstništvu ter odrasli dobi. Empirični del temelji na raziskavi, v kateri je sodelovalo 86 posameznikov iz namensko izbranih pevskih zborov v Sloveniji. Rezultati so pokazali, da je dejavnik »veselje do petja« najbolj pogost dejavnik za obisk pevskega zbora od osnovne šole do odraslosti, v vrtcu pa je najpogostejši dejavnik »možnost nastopanja«. Rezultati so pokazali, da so spol, starost ter glasbena izobrazba statistično pomembno povezani z dejavniki v različnih življenjskih obdobjih. Splošna izobrazba je bila statistično pomembno povezana z dejavniki v obdobju obiskovanja fakultete. Razlike v dejavnikih so se pokazale tudi med ljubiteljskimi in uveljavljenimi pevskimi zbori.
Ključne besede:razvoj petja, pevski zbor, pevski zbori v Sloveniji, obiskovanje pevskega zbora, dejavniki vpliva na obiskovanje pevskega zbora
Kraj izida:Maribor
Kraj izvedbe:Maribor
Založnik:[V. Hvalec]
Leto izida:2024
Št. strani:1 spletni vir (1 datoteka PDF (IX, 127 str.))
PID:20.500.12556/DKUM-89177 Novo okno
UDK:78.087.68(043.2)
COBISS.SI-ID:203596291 Novo okno
Datum objave v DKUM:05.08.2024
Število ogledov:90
Število prenosov:37
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:PEF
:
HVALEC, Vanessa, 2024, Dejavniki vpliva na obiskovanje pevskega zbora v različnih življenjskih obdobjih : magistrsko delo [na spletu]. Magistrsko delo. Maribor : V. Hvalec. [Dostopano 9 april 2025]. Pridobljeno s: https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=89177
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Licence

Licenca:CC BY-NC-ND 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.sl
Opis:Najbolj omejujoča licenca Creative Commons. Uporabniki lahko prenesejo in delijo delo v nekomercialne namene in ga ne smejo uporabiti za nobene druge namene.
Začetek licenciranja:21.06.2024

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:Factors affecting attendance levels in choirs at different stages of life
Opis:The master’s thesis examines the factors influencing choir attendance at different stages of life. Choirs represent an important activity for the development of singing abilities while also offering numerous other benefits, such as psychological, physical, social, musical, and educational. Despite the rich traditions of choirs in Slovenia, many individuals choose not to participate in them, and the reasons for this vary. To this end, the theoretical part of the master’s thesis provides a detailed review of the development of singing, singing in choirs, presents some successful choirs in Slovenia, and focuses on the factors influencing choir attendance in childhood, adolescence, and adulthood. The empirical part is based on a survey administered to 86 individuals from purposefully selected choirs in Slovenia. The results revealed that the factor ‘’joy of singing’’ is the most common reason for attending a choir from elementary school to adulthood, while the ‘’opportunity to perform’’ is most prominent in kindergarten. Additionally, gender, age, and musical education were found to be statistically significantly associated with the factors influencing choir attendance across different stages of life. General education was also statistically significantly associated with the factors during the college attendance period. Differences in factors were also observed between amateur and established choirs.
Ključne besede:singing development, choir, choirs in Slovenia, choir attendance, factors influencing choir attendance


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici