Processing math: 100%
Vaš brskalnik ne omogoča JavaScript!
JavaScript je nujen za pravilno delovanje teh spletnih strani. Omogočite JavaScript ali uporabite sodobnejši brskalnik.
|
|
SLO
|
ENG
|
Piškotki in zasebnost
DKUM
EPF - Ekonomsko-poslovna fakulteta
FE - Fakulteta za energetiko
FERI - Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
FF - Filozofska fakulteta
FGPA - Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo
FKBV - Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede
FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo
FL - Fakulteta za logistiko
FNM - Fakulteta za naravoslovje in matematiko
FOV - Fakulteta za organizacijske vede
FS - Fakulteta za strojništvo
FT - Fakulteta za turizem
FVV - Fakulteta za varnostne vede
FZV - Fakulteta za zdravstvene vede
MF - Medicinska fakulteta
PEF - Pedagoška fakulteta
PF - Pravna fakulteta
UKM - Univerzitetna knjižnica Maribor
UM - Univerza v Mariboru
UZUM - Univerzitetna založba Univerze v Mariboru
COBISS
Ekonomsko poslovna fakulteta
Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede
Fakulteta za logistiko
Fakulteta za organizacijske vede
Fakulteta za varnostne vede
Fakulteta za zdravstvene vede
Knjižnica tehniških fakultet
Medicinska fakulteta
Miklošičeva knjižnica - FPNM
Pravna fakulteta
Univerzitetna knjižnica Maribor
Večja pisava
|
Manjša pisava
Uvodnik
Iskanje
Brskanje
Oddaja dela
Za študente
Za zaposlene
Statistika
Prijava
Prva stran
>
Izpis gradiva
Izpis gradiva
Naslov:
On [(m, n)]-Jordan derivations and commutativity of prime rings
Avtorji:
ID
Vukman, Joso
(Avtor)
Datoteke:
Demonstratio_mathematica_2008_Vukman_On_(m,_n)-Jordan_derivations_and_commutativity_of_prime_rings.pdf
(87,88 KB)
MD5: B30D61ED64710293C1369DF20857F3D3
http://demmath.mini.pw.edu.pl/archive/dm41_3/5.pdf
Jezik:
Angleški jezik
Vrsta gradiva:
Znanstveno delo
Tipologija:
1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:
FNM - Fakulteta za naravoslovje in matematiko
Opis:
The purpose of this paper is to prove the following result. Let
m
≥≥
1
,
n
≥≥
1
be some fixed integers with
m
≠
n
, and let R be a prime ring with
c
h
a
r
(
R
)
≠
2
m
n
(
m
+
n
)
l
,
|
m
−
n
l
,
|
. Suppose there exists a nonzero additive mapping
D
:
R
→
R
satisfying the relation
(
m
+
n
)
D
(
x
2
)
=
2
m
D
(
x
)
x
+
2
n
x
D
(
x
)
for all
x
∈
R
(
(
m
,
n
)
−
J
o
r
d
a
n
d
e
r
i
v
a
t
i
o
n
)
. If either
c
h
a
r
(
R
)
=
0
or
c
h
a
r
(
R
)
≥
3
then D is a derivation and R is commutative.
Ključne besede:
prime rings
,
derivation
,
Jordan derivation
,
commutativity
Status publikacije:
Objavljeno
Verzija publikacije:
Objavljena publikacija
Leto izida:
2008
Št. strani:
str. 773-778
Številčenje:
Letn. 41, št. 4
PID:
20.500.12556/DKUM-65329
ISSN:
0420-1213
UDK:
517.2
COBISS.SI-ID:
16481032
ISSN pri članku:
0420-1213
NUK URN:
URN:SI:UM:DK:ITL1XC4A
Datum objave v DKUM:
31.03.2017
Število ogledov:
1258
Število prenosov:
556
Metapodatki:
Področja:
Ostalo
Citiraj gradivo
Navadno besedilo
BibTeX
EndNote XML
EndNote/Refer
RIS
ABNT
ACM Ref
AMA
APA
Chicago 17th Author-Date
Harvard
IEEE
ISO 690
MLA
Vancouver
:
VUKMAN, Joso, 2008, On [(m, n)]-Jordan derivations and commutativity of prime rings.
Demonstratio Mathematica
[na spletu]. 2008. Vol. 41, no. 4, p. 773–778. [Dostopano 4 april 2025]. Pridobljeno s: https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=65329
Kopiraj citat
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:
Ocenjevanje je dovoljeno samo
prijavljenim
uporabnikom.
Objavi na:
Podobna dela iz repozitorija:
Ni podobnih del
Podobna dela iz ostalih repozitorijev:
Ni podobnih del
Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.
Gradivo je del revije
Naslov:
Demonstratio Mathematica
Skrajšan naslov:
Demonstr. Math.
Založnik:
De Gruyter Open
ISSN:
0420-1213
COBISS.SI-ID:
14069256
Licence
Licenca:
CC BY-NC-ND 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna
Povezava:
http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.sl
Opis:
Najbolj omejujoča licenca Creative Commons. Uporabniki lahko prenesejo in delijo delo v nekomercialne namene in ga ne smejo uporabiti za nobene druge namene.
Začetek licenciranja:
31.03.2017
Sekundarni jezik
Jezik:
Slovenski jezik
Ključne besede:
matematika
,
odvodi
,
kolobarji
,
jordanska odvajanja
Komentarji
Dodaj komentar
Za komentiranje se morate
prijaviti
.
Komentarji (0)
0 - 0 / 0
Ni komentarjev!
Nazaj