| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:NEVARNOSTI IN KORISTI DAVČNIH OAZ
Avtorji:ID Arzenšek, Simon (Avtor)
ID Taškar Beloglavec, Sabina (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
Datoteke:.pdf VS_Arzensek_Simon_2015.pdf (817,82 KB)
MD5: 4F800EDB00EBC3880370CC9DCD0FAFEE
 
Jezik:Slovenski jezik
Vrsta gradiva:Delo diplomskega seminarja/zaključno seminarsko delo/naloga
Tipologija:2.11 - Diplomsko delo
Organizacija:EPF - Ekonomsko-poslovna fakulteta
Opis:Izraz davčne oaze ali offshore centri, kot jih tudi poimenujemo, uporabljamo za okolje, kjer so ničelni ali pa zelo nizki davki. Prav zaradi tega se vedno več podjetij in tudi premožnejših fizičnih oseb odloča za prenos lastništva v davčne oaze. Podjetja se namreč s pomočjo davčnih oaz izogibajo plačilu davka in s tem povečujejo svoj dobiček. To ni nič novega, posamezniki se namreč že od samega začetka, od takrat, ko so se pojavili prvi davki, želijo izogibati plačilu davka oziroma narediti tako, da so davki čim nižji. Češ da davki niso prostovoljni prispevek, pač pa izsiljevanje. Dandanes se veliko podjetij odloči za prenos lastništva v davčne oaze. V Sloveniji naj bi bilo davčno breme preveliko in naj ne bi mogli držati stika s konkurenco, prav tako pa naj bi bilo v državi tudi preveč birokratskih ovir. V drugem delu diplomskega seminarja bomo ugotavljali, ali je davčno breme v Sloveniji res veliko večje kot v davčnih oazah, ter ali je mogoče s pomočjo davčnih oaz povečati uspešnost podjetja. V tretjem delu pa bomo ugotavljali, ali se kljub vedno večjim pritiskom raznih organizacij, ki se borijo proti davčnim oazam, še sploh splača prenos podjetja v davčne oaze.
Ključne besede:davčne oaze, davki, davčno načrtovanje, nevarnosti, koristi
Kraj izida:Lenart
Založnik:[S. Arzenšek]
Leto izida:2015
PID:20.500.12556/DKUM-54766 Novo okno
UDK:336.22
COBISS.SI-ID:12120860 Novo okno
NUK URN:URN:SI:UM:DK:5IS3TXVK
Datum objave v DKUM:04.11.2015
Število ogledov:1358
Število prenosov:224
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:EPF
:
ARZENŠEK, Simon, 2015, NEVARNOSTI IN KORISTI DAVČNIH OAZ [na spletu]. Diplomsko delo. Lenart : S. Arzenšek. [Dostopano 6 april 2025]. Pridobljeno s: https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=54766
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:THREATS AND BENEFITS OF TAX HAVENS
Opis:The expression tax heaven or offshore centres as we also call these, is used for zones, where the taxes are low or non-existing. Therefore, a growing number of enterprises and also wealthy individuals decide to transfer their property to offshore centres. Using offshore centres, enterprises avoid paying taxes and herewith increase their profits. This is not a novelty, as individuals have been attempting to avoid taxes or lower them as much as possible since they were first introduced. Resulting from the assumption that taxes are not a voluntary contribution but extortion. Today numerous companies decide to transfer their property to offshore centres. Apparently, the tax burden in Slovenia is too excessive and it is hard to keep up with the competition. In addition, there is an abundance of administrative hurdles. In the second part of this seminar thesis, we will try to determine whether the tax burden in Slovenia is substantially larger compared to offshore centres and whether is it possible to boost performance of the enterprise through the use of offshore centres. In the third part, we will discuss whether the transfer to offshore centres is still reasonable considering the growing pressure of various organisations opposing them.
Ključne besede:tax havens, taxes, tax planning, threats, benefits


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici