| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:A note on additive mappings in noncommutative fields
Avtorji:ID Vukman, Joso (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1017/S0004972700003804
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:EPF - Ekonomsko-poslovna fakulteta
Opis:V članku je dokazan rezultat o funkcionalni enačbi f(x+y)=f(x)+f(y) v nekomutativnih obsegih s karakteristiko različno od dva.
Ključne besede:matematika, funkcionalne enačbe, nekomutativni obsegi, aditivne preslikave, odvajanje
Leto izida:1987
Št. strani:str. 499-502
Številčenje:Vol. 36, no. 3
PID:20.500.12556/DKUM-51424 Novo okno
UDK:517.965
COBISS.SI-ID:695556 Novo okno
ISSN pri članku:0004-9727
NUK URN:URN:SI:UM:DK:UDCERWIJ
Datum objave v DKUM:10.07.2015
Število ogledov:1016
Število prenosov:85
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:Ostalo
:
VUKMAN, Joso, 1987, A note on additive mappings in noncommutative fields. Bulletin of the Australian Mathematical Society [na spletu]. 1987. Vol. 36, no. 3, p. 499–502. [Dostopano 4 april 2025]. Pridobljeno s: http://dx.doi.org/10.1017/S0004972700003804
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Iščem podobna dela...Prosim, počakajte...
Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:Bulletin of the Australian Mathematical Society
Skrajšan naslov:Bull. Aust. Math. Soc.
Založnik:University of Queensland Press
ISSN:0004-9727
COBISS.SI-ID:25151232 Novo okno

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:Aditivne preslikave v nekomutativnih obsegih
Opis:In this paper we prove a result concerning the Cauchy functional equation, that is the functional equation f(x+y)=f(x)+f(y), in skew fields with characteristic not two. This research has been inspired by the work of S. Kurepa.
Ključne besede:mathematics, functional equations, skew fields, additive mappings, derivation


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici