| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:SPOPADANJE S STRESOM PRI ISKALCIH ZAPOSLITVE V GORENJSKI REGIJI
Avtorji:ID Zobavnik, Nina (Avtor)
ID Miglič, Gozdana (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
Datoteke:.pdf UNI_Zobavnik_Nina_2014.pdf (725,71 KB)
MD5: E1204042C6F2B7DD438711B711CCA1EE
 
Jezik:Slovenski jezik
Vrsta gradiva:Diplomsko delo
Organizacija:FOV - Fakulteta za organizacijske vede
Opis:V diplomski nalogi smo obravnavali temo o zaposlitvi in iskanju zaposlitve. Ljudje se pri tem srečujemo z nemalo težavami, ena od njih pa je zagotovo stres. Stres je znan vsem ljudem na svetu, saj se vsi z njim vsakodnevno spopadamo. Za nekatere je stres lahko pozitiven, saj pozitivno vpliva nanje, mnogi ga dojemamo kot nekaj slabega, kot nekaj, kar nam škoduje in zaradi česar smo napeti. Zanimalo nas je predvsem, kaj je stres, kako se z njim spopadati in pa kakšne posledice ima lahko za nas pri iskanju zaposlitve, saj je brezposelnost postala velik problem v Sloveniji. Ta predstavlja problem predvsem za mlade, ki se brez zaposlitve ne morejo osamosvojiti in graditi na svoji prihodnosti. V diplomski nalogi smo se predvsem osredotočili na stres pri iskalcih zaposlitve v Gorenjski regiji. Namen diplomske naloge je bil, podrobno predstaviti značilnosti in dejavnike, ki so povezani s stresom in brezposelnostjo ter predstaviti možno rešitev problema. Na Zavodu za zaposlovanje v Domžalah in v Kranju smo naredili anketno raziskavo, s katero smo prišli do nekaterih zanimivih spoznanj. Spoznali smo, da se zaradi brezposelnosti lahko pojavljajo težave kot so nespečnost, napetost in nepravilna prehrana; da se proti stresu zaradi brezposelnosti ljudje borijo predvsem s telesno aktivnostjo; da sta oba spola enako podvržena k stresu in da so bolj izobraženi ljudje bolj aktivni pri iskanju zaposlitve.
Ključne besede:Delo, zaposlenost, brezposelnost, stres, obvladovanje stresa.
Kraj izida:Maribor
Leto izida:2014
PID:20.500.12556/DKUM-46729 Novo okno
COBISS.SI-ID:7375891 Novo okno
NUK URN:URN:SI:UM:DK:2PTQKIHL
Datum objave v DKUM:27.11.2014
Število ogledov:1571
Število prenosov:114
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:FOV
:
ZOBAVNIK, Nina, 2014, SPOPADANJE S STRESOM PRI ISKALCIH ZAPOSLITVE V GORENJSKI REGIJI [na spletu]. Diplomsko delo. Maribor. [Dostopano 13 april 2025]. Pridobljeno s: https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=46729
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:STRESS MANAGEMENT FOR JOBS SEEKERS WITHIN GORENJSKA REGION
Opis:In this thesis, we mainly deal with the topic of employment and job search. In doing so, people are facing a lot of difficulties, one of them is definitely stress. Stress is known to all people in the world, because we are all faced with it on a daily basis. For some, stress is positive, because it has positive impact on them, many perceive it as something bad, something that hurt us and something that makes us tense. The question was, what is stress and how to deal with it and what implications it may have for us the stress of the job search. Above all, we focus on the stress of the job seekers in Carniola region. The purpose of this study was to present in detail the characteristics and factors that are associated with stress and unemployment and to present solutions. At the Institute for Employment in Domžalah and in Kranj, we did survey research with which we came to knowledge. We realized that due to unemployment problems may occur such as insomnia, anxiety, and poor nutrition; that the stress due to unemployment people are struggling primarily with physical activity; that both genders are equally subjected to stress and; that better educated people are more active in seeking employment.
Ključne besede:Labour, employment, unemployment, stress, stress management.


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici